מעבר לחנות שלנו

אתר המטפלים, כללי

שיפור התפקוד המיני באמצעות פטרית הקורדיספס

Place Holder

שיפור התפקוד המיני באמצעות תוספי תזונה קורדיספס פיורנפלאות הקורדיספס סיננסיס ידועות כבר מעל 1000 שנים, בסין שם הפטרייה מוכרת כ”אוצר רפואי לאומי”.

הפטרייה התגלתה על ידי התושבים המקומיים בטיבט ונפאל אשר היו רועים את בהמות היאקים שלהם לאזורי מרעה גבוהים יותר, היאקים חפרו בפרסותיהם באדמה חושפים ואוכלים שורשים ופטריות ובין היתר את פטריות הקורדיספס. הבחין הרועה כי למרות שהבהמות רעו בשדות מרעה בגבהים בהם אחוזי החמצן נמוכים, הם לא האטו את פעילותם (דבר המאפיין הימצאות בגבהים כתוצאה חוסר חמצן) הראו חיוניות מוגבר גם בפעילות המינית. הרועים אשר הבחינו בפעילות המינית המוגברת של היאק , תמהו מה גורם לבהמות להתנהג בצורה כה אנרגתית וכך גילו את פטריית הקורדיספס. הרועים החלו לשלב את הפטרייה בצורת חליטות תה וכעבור כמה ימים החלו להרגיש את השפעתה. כאשר אנשי השבט התחילו לצרוך את הפטרייה הבחינו כי סיבולת הלב-ריאה השתפרה והם סבלו פחות ממחלות נשימה ובמהרה התפרסמו סגולות פטריית הקורדיספס בכל רחבי סין. פטריית הפלא הגיעה לידי רופאי הקיסר, הקיסר שהתפעל מהשפעתה על רמות האנרגיה וחש העצמה בדחף ובתפקוד המיני החליט לחמוד אותה לעצמו, מאחר והפטרייה נדירה מאוד, הוציא מצו קיסרי שכל פטרייה המתגלה חייבת על פי חוק להגיע לחצר המלכות והכריז עליה כפטרייה קיסרית.

פטריית הקורדיספס מגבירה את רמת האנרגיה ואת רמת הויטליות כאשר ניטלת על בסיס קבוע. הפטרייה אינה מעלה את ערכי לחץ הדם ועם זאת מחזקת ומגנה על הלב וכלי הדם.

להבדיל משימוש בצמחי מרפא, פטריית הקורדיספס מעלה את רמות האנרגיה באופן מתון ועקבי והשפעתה לא נגמרת כאשר רמות הפטרייה יורדות במחזור הדם לדוגמת צמחי מרפא ממשפחת הגינסנג, צמחים המכילים תרכובות קפאין וכד’…

בשימושים מסורתיים משמשת פטרית הקרדיספס לחיזוק הכליות, הכליות מקושרות ברפואה הסינית לאיזון וחיזוק רמות האנרגיה באופן כללי ואף לתפקוד מיני הן בגברים והן בנשים. לאור תיעוד רב שנים של הרפואות המזרח על הצלחה בשילוב של פטרית הקורדיספס במצבים של: חוסר חשק מיני, בעיות פריון, ירידה בליבידו והפרעות בתפקוד החלו חוקרים ביפן, סין ובמערב לבדוק את פעילות הפטריה.

פטרית הקורדיספס מביאה לשיפור התפקוד המיני כשנוטלים אותה במשך  מספר שבועות. חוקרים אשר בדקו את רכיבי הפטריה מצאו כי הקורדיספס מפעילה מנגנונים בגוף הדומים למנגנונים של הורמוני המין.  ב-1995 ניסויי מעבדה ביפן הראו שתמצית קורדיספס מדכאת התכווצויות שרירים בתוך אזור בפין ברקמה הנקראת corpus cavernosum, רקמה זאת מכילה כלי דם ושרירים המשתתפים בנוקשות האיבר.  במצב של עוררות מינית, דם זורם לאזור דמוי הספוג  נאגר וגורם לזקפה. רופאים סיניים שלמדו במערב ערכו ניסויים רבים על קורדיספס בטיפול באין-אונות גברית.

בבי”ח הואה שאן, שנחאי, חוקרים בדקו את הקורדיספס על 286 גברים הסובלים מאי-אונות.  אחרי 40 יום שבהם נטלו1 גרםקורדיספס שלוש פעמים ביום, 183 דיווחו על שיפור בתפקוד מיני , בחיי המין ובחיזוק האון המיני.

במכון האנדוקרינולוגי בשנחאי נבדקו 50 גברים הסובלים מאין-אונות. הנבדקים קיבלו קורדיספס  במשך 40 יום.  13 מהגברים דיווחו שחזרו לתפקוד מיני מלא ו- 12 גברים דיווחו שהם מרגישים התעוררות מינית ומסוגלים להגיע לזקפה מלאה.

 כיצד פטרית הקורדיספס מסייעת בשיפור התפקוד המיני:

  • חיזוק ואיזון המערכת ההורמונאלית
  • שיפור זרימת הדם אל איברי המין
  • חיזוק הלב וכלי הדם
  • חיזוק ואיזון פעילות הכליות והעלאת אנרגית ה – JING הנאגרת בכליות ואחראית ע”פ הרפואה הסינית בין היתר גם על התפקוד המיני.