מיקוליביה : הקשר שבין מיקולוגיה וחיים

מיקוליביה הינה חלוצה ישראלית בתחום פטריות המרפא, מאז היווסדה בשנת 2010 משרתת מיקוליביה אלפי לקוחות מרוצים בישראל. מיקוליביה מתמחה בחינוך הקהילה המקצועית, איסוף והפצת ידע בתחום, פיתוח ושיווק מוצרים מבוססי פטריות מרפא ומחקר. 

סיפורה של החברה החל ממצוקה משפחתית – מחלת הסרטן. חיפוש מרגש של שני אחים אחר מרפא לאביהם הגיע עד המזרח הרחוק. שם נחשפו לראשונה לקשר העוצמתי שבין פטריות לרפואה. פטריות ייחודיות שלא ראו מעולם, אשר משמשות כמזון וכתרופה טבעית למצבים בריאותיים שונים ומגוונים, ידע המהווה חלק מתרבות ומסורת של אלפי שנים של גידול ושל פרקטיקה טיפולית. מוקסמים מעולם הפטריות חזרו שני האחים ארצה והחלו את מסעם בהפצת בשורת הפטריות בישראל בניסיון לעשות טוב יותר בעולם.

מיקוליביה החלה את דרכה כמגדלת פטריות מרפא, במרוצת השנים בחרה החברה להתמקד בתחום המיקותרפיה (טיפול באמצעות פטריות מרפא) וזאת באמצעות התמחות והתמקצעות בלימוד הקשר שבין פטריות וגוף האדם ותיווכו למטפלים ולקוחות. מכפיל הכוח של החברה הינו המיקוד במחקר ובמרכז הייעוץ הנטורופתי, המלווה בייעוץ רפואי. לחברה מוצרים אשר פותחו ע״ב הידע המסורתי, המחקר העכשווי והניסיון הנצבר במרכז הייעוץ. 

למיקוליביה שיתוף פעולה מחקרי שהחל מאז 2015 עם אוניברסיטת חיפה בראשות פרופסור סולמון וואסר מיקולוג בעל שם עולמי – עורך המגזין International journal of medicinal mushrooms. שיתוף הפעולה בעיקרו הינו מחקרים פרה קליניים הבודקים את הקשר בין הפטריות והשפעתן על התוויות שונות (כל המחקרים נעשו ע״ב מוצרי החברה) עד היום פורסמו כ- 9 מחקרים והאחרון שבהם פורסם בשנת 2023.

החברה פיתחה תהליך סטנדרטיזציה לכל פטריה ופטריה, ואף מגדירה את תהליך הפקת האבקות והתמציות המהוות חומר גלם לכלל מוצריה, חו״ג מיובאים לישראל תחת רישיון יבוא בפיקוח של משרד הבריאות. בנוסף החברה מבצעת בדיקת מעבדות חיצוניות לאיכות החומרים הפעילים ורמתם. מוצרי החברה מיוצרים במפעל ייצור ישראלי הנמצא ונושאים את תקן האיכות GMP- Good manufacturing practice המוכר כסטנדרט ייצור בינלאומי המפוקח גם הוא ע״י משרד הבריאות.

כחלק מתפיסת המיקותרפיה החלה מיקוליביה מאז שנת 2019 לשתף פעולה עם בתי חולים וגופי מחקר מובילים בישראל ע״י קיום מחקרים קליניים מאושרים הלסינקי, כלל המחקרים מתבססים על פורמולות פרי פיתוחה של החברה. החברה כיום נמצאת ב-3 מחקרים קליניים שונים.

בזכות מעמדה של מיקוליביה כמומחית בתחום המיקותרפיה, קיבלה החברה בשנת 2019 זיכיון בלעדי להפצה בישראל של AHCC מבית חברת AMINOUP היפנית. AHCC הינו מיצוי פטנטי של פטריית השיטקה אשר נחקר בכ-50 פרסומים שונים ובעל מודעות בינלאומית בקהילה המקצועית ובכלל.

אנו גאים להוביל את תחום המיקותרפיה בישראל, מעריכים ומוקירים את אלפי לקוחות החברה על האמון במהלך כל השנים. אנו נמשיך לתת את השירות והייעוץ הכי מקצועיים ללקוחות ולקהילת המטפלים כאחד. נמשיך לחקור ולפתח על מנת להנגיש ולאפשר גישה טובה יותר לפטריות מרפא לכל אדם.