אודות מיקוליביה

דף הבית » אודות מיקוליביה

מיקוליביה: הקשר שבין מיקולוגיה וחיים

הסיפור של מיקוליביה 

חברת מיקוליביה הינה חלוצה ישראלית בתחום פטריות המרפא. מאז היווסדה בשנת 2009 משרתת מיקוליביה אלפי לקוחות מרוצים בישראל. מיקוליביה מתמחה בחינוך הקהילה המקצועית, איסוף והפצת ידע בתחום, פיתוח ושיווק מוצרים מבוססי פטריות מרפא ומחקר. 

סיפורה של החברה החל ממצוקה משפחתית – מחלת הסרטן. חיפוש מרגש של שני אחים אחר מרפא לאביהם הגיע עד המזרח הרחוק. שם נחשפו לראשונה לקשר העוצמתי שבין פטריות לרפואה. פטריות ייחודיות שלא ראו מעולם, אשר משמשות כמזון וכתרופה טבעית למצבים בריאותיים שונים ומגוונים, ידע המהווה חלק מתרבות ומסורת של אלפי שנים של גידול ושל פרקטיקה טיפולית. מוקסמים מעולם הפטריות חזרו שני האחים ארצה והחלו את מסעם בהפצת בשורת הפטריות בישראל בניסיון לעשות טוב יותר בעולם.

מחקר ופיתוח 

עם הקמת החברה, החל שיתוף פעולה מדעי לצורך מחקר ופיתוח עם המחלקה לאבולוציה באוניברסיטת חיפה, בראשותו של פרופסור סולמון וואסר –  מיקולוג בעל שם עולמי – עורך המגזין International journal of medicinal mushrooms. במהלך השנים, ערכה המחלקה מחקרים פרה קליניים, המבוססים על מוצרי החברה, שנועדו לבדוק את הקשר בין פטריות מרפא והתוויות רפואיות שונות. עד היום פורסמו כ- 9 מחקרים, האחרון פורסם בשנת 2023.

בשנת  2019 החלה מיקוליביה לשתף פעולה עם בתי החולים הנחשבים והמובילים  בישראל, לצורך ביצוע מחקרים קליניים מאושרים הלסינקי. בימים אלה נמצאת החברה  בשלבים שונים של 3  מחקרים קליניים המבוססים על פורמולות פטריות מרפא ייחודיות פרי פיתוחה של החברה. 

קליניקה וייעוץ מקצועי 

מיקוליביה מתמקדת בתחום המיקותרפיה (טיפול באמצעות פטריות מרפא) וזאת באמצעות התמחות והתמקצעות בלימוד הקשר שבין פטריות וגוף האדם ותיווכו למטפלים ולקוחות. לחברה מרכז ייעוץ נטורופתי וקליניקה פעילה, המלווה ע”י היועץ הרפואי, פרופ’ נחום וייסמן, מומחה בגסטרואנטרולוגיה. צוות הקליניקה מעניק מענה מקצועי, ליווי, ותמיכה לאלפי מטופלים ברחבי הארץ.

לחברה מוצרים אשר פותחו על בסיס הידע המסורתי, המחקר העכשווי והניסיון הנצבר במרכז הייעוץ. 

מיקוליביה  פיתחה תהליך סטנדרטיזציה לכל פטריה ופטריה, ואף מגדירה את תהליך הפקת האבקות והתמציות המהוות חומר גלם לכלל מוצריה, חומרי הגלם מיובאים לישראל תחת רישיון יבוא ובפיקוח של משרד הבריאות.  מוצרי החברה מיוצרים במפעל ייצור ישראלי הנמצא ונושאים את תקן האיכות GMP- Good manufacturing practice המוכר כסטנדרט ייצור בינלאומי המפוקח גם הוא ע״י משרד הבריאות.

בזכות מעמדה של מיקוליביה כמומחית בתחום פטריות המרפא, קיבלה החברה בשנת 2019 זיכיון בלעדי להפצה בישראל של AHCC מבית חברת AMINO UP היפנית. AHCC הינו מיצוי פטנטי של פטריית השיטקה אשר נחקר בכלמעלה מ – 50 פרסומים מדעיים.

בימים אלה חברת מיקוליביה מציינת 15 שנה להיווסדה. אנו גאים להוביל את תחום המיקותרפיה בישראל, מעריכים ומוקירים את אלפי לקוחות החברה על האמון במהלך כל השנים. אנו נמשיך לתת את השירות והייעוץ הכי מקצועיים ללקוחות ולקהילת המטפלים כאחד. נמשיך לחקור ולפתח על מנת להנגיש ולאפשר גישה טובה יותר לפטריות מרפא לכל אדם.

עגלת קניות
Call Now Button דילוג לתוכן